NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 15 września 2019 r.

1. Dzisiaj XXIV niedziela zwykła. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę.
    Bóg zapłać za życzliwe wspieranie naszej parafii i budowy kościoła.

2. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej.

3. W czwartek o 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio.

4. ZAPISY DO I KOMUNII ŚW. W czwartek 19 września na godz. 19.00, na spotkanie organizacyjne, zapraszamy Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

5. ZAPISY DO BIERZMOWANIA. W piątek 20 września na Mszę św. na 18.00 zapraszamy młodzież klas VII SP, która pragnie rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również starszą młodzież i dorosłych, którzy chcą przygotować się do Bierzmowania.

6. W sobotę 21 września uroczystości odpustowe ku czci MB Bolesnej.
    To święto RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH REJONU KOŚCIERSKIEGO.
    Wszystkich członków Żywego Różańca naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
    O godz. 11.30 procesja z kopią figury Matki Bożej Bolesnej na plac Jana Pawła II.
    O godz. 12.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Arkadiusza Okroja.

7. Rezerwacje Mszy św. na 2020 rok będziemy przyjmowali od 1 października.
    Mamy możliwość przyjęcia na przyszły rok
    MSZY ŚWIĘTYCH GREGORIAŃSKICH za zmarłych. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do 27 września, do biura parafialnego.

8. Nabór do służby liturgicznej ołatarza.
    Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi ministrantów naszej parafii i służyć Panu Jezusowi przy Jego ołtarzu.
    Bliższe informacje u ks. Karola.

9. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy wiele Bożej opieki na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień.

U ministrantów do nabycia:
    - „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym dla dzieci” - nowe numery

- Pamiątkowy film z uroczystości wmurowania kamienia węgielnego
w budowę naszego kościoła (w cenie 50 zł), jako cegiełkę.

OGŁOSZENIE POZALITURGICZNE:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który zleca realizację usług opiekuńczych dla osób starszych z Kościerzyny poszukuje osoby chętne do pracy w charakterze opiekunów. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do MOPS-u, przy ul. Brzechwy 5 (pokój nr 15) w Kościerzynie lub telefonicznie (58-686-60-66).