XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 lipca 2021 r.

1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na kolektę przeznaczone na naszą parafię i budowę.

2. W dzisiejszą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie.

3. Dzisiaj wspominamy też św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. tradycyjnie, poświęcenie pojazdów.

4. W minionym tygodniu dotarły do nas dwa ostatnie transporty dachówek.
    Na placu budowy jest już komplet dachówek. Serdeczne „Bóg zapłać” za zaangażowanie się w ich zakup. Do „dozbierania” zostały nam jeszcze fundusze na 800 dachówek. Dopiero wtedy będziemy mieli uregulowaną całość. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło – „Bóg zapłać”.

5. Dzięki życzliwości Diecezji Kolonia otrzymaliśmy dla naszej parafii ławki, krzesła, sprzęt i szaty liturgiczne. Serdecznie dziękujemy za przekazane dary.
    Wielkie dzięki wszystkim zaangażowanym w to, by te dary dotarły do nas.
    Serdeczne „Bóg zapłać”: Panom pilotującym sprawę w Kolonii, Właścicielom firmy transportowej za przewóz sprzętów, Panom, którzy wzięli na swoje barki wyprawę do Kolonii, aby rozmontować i załadować sprzęt. Podziękowanie również Panom, którzy, tu na miejscu, pomogli w rozładunku transportu.
    Wszystkim zaangażowanym w tę akcję – „Bóg zapłać”.

1. W poniedziałek w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę – Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za rodziców, dziadków, babcie i osoby w podeszłym wieku.

2. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej, w czwartek nabożeństwo do św. Ojca Pio.

3. W tym tygodniu BIURO PARAFIALNE we wtorek i piątek w stałych godzinach.

4. Zachęta Biskupa Pelplińskiego: „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”.

5. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrego tygodnia, wielu łask od Chrystusa Króla w pracy i w wypoczynku.